Co to jest Dziegieć Brzozowy.

 

Dziegieć brzozowy to czarna oleista maź znana od pokoleń, nazywana czasami smołą brzozową.

Jest to produkt suchej destylacji drewna, kory i korzeni dwóch gatunków rodzaju brzozy: brodawkowatej oraz omszonej . Należy również dodać, że sam dziegieć może być produktem suchej destylacji kory i korzeni wielu drzew i krzewów. Wyróżniamy dziegcie gatunkowetakie jak sosnowy, jałowcowy, bukowy oraz brzozowy. Zastosowanie w lecznictwie dziegcia jest powszechnie znane na terenach Polski od XV wieku i wielu rejonach kraju jego naturalna produkcja jest kultywowane po dzisiejsze czasy.

W dostępnych naszym sklepie kosmetykach surowiec ten jest odpowiednio rozcieńczony i zupełnie bezpieczny, pod warunkiem stosowania się do zaleceń, umieszczonych na opakowaniu. Najbardziej popularne produkty zawierające ten specyfik, to na przykład mydło dziegciowe, szampon dziegciowy, balsam dziegciowy lub naturalny ekstrakt z dziegciu brzozowego, przeznaczony do pielęgnacji skóry z rożnymi problemami.

W kosmetykach z serii dziegciowej firmy Golden Pharm znajdziecie tylko dziegieć brzozowy, który jest u nas dostępny w formie szamponu, balsamu, mydła oraz czystej cieczy – dziegieć brzozowy.

Zastosowanie:

W lecznictwie działanie dziegciu brzozowego jest bardzo szerokie i zbliżone swoimi właściwościami do dziegciu sosnowego. Dziegieć brzozowy jest używany przede wszystkim przy problemach skórnych takich jak łuszczyca, zapalenie mieszków włosowych, wypryski, łojotokowe zapalenie skóry. Regularne stosowanie dziegcia brzozowego polepsza ukrwienie tkanek, działa antyzapalnie, regeneruje naskórek i wzmacnia procesy rogowacenia. Sam dziegieć brzozowy jest częścią składu wielu produktów kosmetycznych i leczniczych. Musze również wspomnieć, że w zeszłych wiekach dziegieć miał zastosowanie jako impregnat do skóry, płótna, łodzi, uszczelnienia beczek czy np. przyklejenia grotów do strzał.